USD33,07
EURO36,04
JPY0,209000
RUB0,373900
GBP42,85
EURO/USD1,09
BIST11.139,34
GR. ALTIN2.615,44
BTC64.478,63
  1. Haberler
  2. Eğitim
  3. DEÜ’lü Sihirli Parmaklardan Rektör Hotar’a Ziyaret

DEÜ’lü Sihirli Parmaklardan Rektör Hotar’a Ziyaret

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel ve uluslararası alandaki tanınırlığını elde ettiği başarılarla her geçen gün arttıran Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Devlet Konservatuvarı, fark yaratmaya devam ediyor. Konservatuvarın Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Demet Eytemiz ile aynı bölümde piyano eğitimi alan öğrencileri, son dönemdeki çalışma ve başarılarını paylaşmak için DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret ettiler. Rektör Hotar, “Devlet Konservatuvarımızın sihirli parmaklara sahip genç öğrencileri, bugüne kadar ülkemizi ve Üniversitemizi yurt dışında gururla temsil ettiler. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren hocalarımızı yürekten kutluyor, başarılarının artarak sürmesini diliyoruz” dedi.

Köklü geçmişi ile Türkiye’de konservatuvar eğitiminde marka kurumlardan birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Devlet Konservatuvarı, yerel ve uluslararası alandaki yükselişini sürdürüyor. Konservatuvarın Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Demet Eytemiz ile aynı bölümde piyano eğitimi alan öğrencileri, son dönemdeki çalışma ve başarılarını paylaşmak için DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı ziyaret ettiler. DEÜ Devlet Konservatuvarı bünyesinde ortaokul ile lisans düzeyinden sekiz piyanist adayı öğrencinin aileleriyle katıldığı ve DEÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleşen ziyaret hakkında konuşan Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Devlet Konservatuvarımızın sihirli parmaklara sahip genç öğrencileri, bugüne kadar ülkemizi ve Üniversitemizi yurt dışında gururla temsil ettiler. Henüz yolun çok başında olan çocuklarımızın heyecanlarını paylaşmak, başarılarını takdir etmek için bugün onlarla bir araya geldik. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren hocalarımızı yürekten kutluyor, başarılarının artarak sürmesini diliyoruz” dedi.

GELECEK HAYALLERİNE ORTAK OLDUK

DEÜ Devlet Konservatuvarı’nın bugüne kadar sanat camiasına sayısız isim kazandırdığını hatırlatan Rektör Hotar, “Devlet Konservatuvarımız, eğitimde kaliteyi her geçen sürede geliştirmiş ve bugün farklı bir seviyeye ulaşmıştır. Okulumuzdaki her sanat dalı ayrı bir değerde. Piyano Anasanat Dalı öğrencilerimiz de yerel ve uluslararası prestijli yarışmalarda hepimizin göğsünü kabartan önemli başarılara imza attılar. Bununla gurur duyuyoruz. Evlatlarımızın gelecek hayallerine ortak olduğumuz ziyarette; onları bu toprakların sesine de kulak vermeye, Anadolu ezgilerimizi dünyaya duyurmaya davet ettik. Uluslararası arenada ülkemizi gururla temsil etmek istediklerini dile getiren öğrencilerimiz, bu tavsiyelerimizi memnuniyetle karşıladılar” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERLE TEK TEK İLGİLENDİ

DEÜ’de eğitim-öğretim hayatlarını sürdüren ve birçok yarışmada önemli dereceler elde eden öğrenciler, ziyaret esnasında elde ettikleri madalya ve kupalar hakkında Rektör Hotar’a bilgi verdi. Öğrencilerle tek tek sohbet eden Rektör Hotar, “Avrupa ülkeleri başta olmak üzere farklı ülkelerde düzenlenen prestijli müzik yarışmalarında önemli dereceler elde eden öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren hocalarımızı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı. Öğrencilerin önemli başarılar elde ettikleri yarışmalar arasında; Uluslararası Viyana Mozart Yarışması, İstanbul Pera Uluslararası Piyano Yarışması, Birmingham ve Londra Uluslararası Müzik yarışmaları dikkat çekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gelişmeleri Yakala ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!