USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC67.214,21
  1. Haberler
  2. Eğitim
  3. En iyiler EÜ İletişim ve Turizm Fakültelerini tercih etti

En iyiler EÜ İletişim ve Turizm Fakültelerini tercih etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Bölgesinin ilk, Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Ege Üniversitesinde bu yıl da gelenek bozulmadı. Başarılı öğrenciler yine Ege Üniversitesinin programlarını yüzde yüz doldurdu. Ege Üniversitesi İletişim ve Turizm Fakülteleri YKS-2023 yerleştirme sonuçlarına göre taban puanı sıralamasında en yüksek puanla öğrenci alan akademik birimler oldu.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü, Türkiye’deki devlet üniversiteleri reklamcılık programları arasında en yüksek puan ile öğrenci alan birinci program oldu. İletişim Fakültesinin; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Radyo Televizyon ve Sinema bölümleri ise Türkiye dördüncüsü oldular.  Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesinin de kontenjanları yüzde yüz doluluk oranına ulaşarak, devlet üniversiteleri arasında; Turizm Rehberliği Bölümü Türkiye üçüncüsü oldu.

Ege Üniversitesi İletişim ve Turizm Fakülteleri Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Üniversitemizin en köklü akademik birimlerinden olan İletişim Fakültesi bu sene de başarılı öğrenciler tarafından tercih edildi. Tam akredite öğrenci odaklı uluslararası tanınır bir araştırma üniversitesinin sunduğu imkânlar ile yetkin akademik kadromuz, beş yıllık akreditasyon ile taçlandırdığımız kaliteli eğitimimiz, bir gelenek haline getirdiğimiz öğrenci dekan etkinliklerimiz, huzur ekosistemiz,   öğrencilere sağladığımız staj ve istihdam imkânlarımız bu tercihte etkili olduğuna inanıyorum” dedi.

Çeşme Turizm Fakültesinin, Ege Üniversitesinin genç fakültelerinden birisi olduğunu, akademik ve idari yapılanmasını Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın özel destekleri ile büyük oranda tamamladığını vurgulayan Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Cumhuriyetin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılında; başta gastronomi olmak üzere Türk turizmine önemli katkılar vermeyi hedeflediklerini ifade etti. Bağışlarla kurulan Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi Shipley-Altındağ Gastronomi Akademisinin, İzmir ve Ege Bölgesinde gastronomi turizmine önemli katkılar sunacağını söyleyen Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Turizm Rehberliği ve Turizm İşletmeciliği alanlarında da uluslararası standartlarda, çağın gereklerine uygun, hem altyapı hem teknolojik donanım hem de model eğitim öğretim müfredatına sahip olduklarına dikkat çekti.

“Öğrenciler ilk  tercihleri arasında yer verdi”

Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “YKS-2023 sonuçlarına göre;  Ege Üniversitesi İletişim ve Çeşme Turizm Fakülteleri kontenjanları yüzde yüz doluluk oranına ulaştı.  İletişim Fakültemizi 336 ve Çeşme Turizm Fakültemizi ise 140 öğrenci kazandı.  En yüksek puanla öğrenci tercihi açısından; devlet üniversiteleri arasında; Çeşme Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği bölümü Türkiye 3’üncüsü oldu.  İletişim Fakültesinde ise, Reklamcılık Bölümü Türkiye birincisi; Gazetecilik, Halkla ilişkiler ve Tanıtım ile Radyo Televizyon ve Sinema Bölümlerimiz ise Türkiye dördüncüsü oldular. Bu başarıda önemli desteği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak Hocamız olmak üzere her iki fakültenin akademik ve idari personeline ile tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gelişmeleri Yakala ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!