USD33,04
EURO36,02
JPY0,209600
RUB0,376100
GBP42,93
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.563,01
BTC58.105,80
  1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. IT uzmanlarını yüksek maaşlara rağmen elde tutmak zorlaşıyor

IT uzmanlarını yüksek maaşlara rağmen elde tutmak zorlaşıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hızla büyüyen teknoloji sektöründe uzman insan kaynağı ihtiyacı da artıyor. Ancak iş gücü talebi iş arzıyla karşılanamıyor. Yüksek maaşlara rağmen iş gücünü elinde tutmakta zorlanan şirketler çözümü kendi teknoloji departmanı gibi çalışan kurumlarda buluyor. Yönetilen hizmetlerle teknoloji alanında tüm çözümleri bir arada sunan ITServ, teknoloji departmanlarının işlerini üstlenerek kurumların daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor. 

Teknoloji ve yazılım son yılların en hızlı büyüyen sektörlerinden olurken uzman insan kaynağına olan ihtiyaç da hiç olmadığı kadar arttı. Ancak, son dönemde bilişim sektöründe alanında uzman insan kaynağı bulma sıkıntısı yaşanıyor. Sürekli gelişen teknoloji, işgücü talebine yetişemeyen insan kaynağı ve rekabetçi kalmak için ödenen yüksek ücretler kurumları zorluyor. Yüksek maaşlara rağmen iş gücünü elinde tutmakta zorlanan şirketler çözümü outsource (dış kaynak kullanımı) olarak kendi teknoloji departmanı gibi çalışan kurumlarda buluyor. Türkiye’de şirketlerin teknolojiye açılan penceresi haline gelen ITServ, yönetilen hizmetler alanındaki uzmanlığıyla teknoloji departmanlarının tüm işlerini üstlenerek kurumların daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor.

 

Maliyetler artıyor, rekabet azalıyor

Teknoloji sektöründeki uzman insan kaynağı sıkıntısı, birçok soruna neden oluyor. Bu sorunla birlikte şirketlerin maliyetleri artarken rekabet gücü azalıyor. Ayrıca kurumların yeni teknolojileri geliştirmesi ve uygulaması da zorlaşıyor. 

Kurumlar bu sorunu aşmak için eğitim programları geliştirip çalışanları ödüllendirse de yeterli olmuyor. Bu noktada devreye yönetilebilen servis hizmetleri ile kurumsal IT departmanlarının tüm işlerini üstlenen kurumlar giriyor. ITGroup CEO’su Mehmet Ertan Erdoğan, uzman insan kaynağı ile bu soruna çözüm olduklarını belirterek şöyle konuşuyor: 

 

Yüksek maaşa rağmen elde tutmak zor

“Teknoloji alanındaki istihdam açığı son dönemde kurumları en çok zorlayan konuların başında geliyor. Yükselen maaşlar ve eğitim programlarına rağmen kurumlar rekabette geri kalabiliyor. Bu soruna çözüm olarak ITServ, managed services yani yönetilen hizmetlerle firmaların IT departmanlarına, kendi bünyesindeki uzman IT kadrosunu sunuyor. Bu sayede IT departmanları, yeni teknolojileri takip etmek, güvenlik tehditlerini engellemek ve donanım ve yazılım sorunlarını çözmek için gerekli uzmanlığa sahip oluyor. ITServ, IT departmanlarına, 7/24 kesintisiz destek sunuyor. Firmaların teknoloji departmanlarının tüm işlerini üstlendiğimiz için daha stratejik konulara odaklanabiliyorlar. ITServ’ün yönetilebilen servis hizmetleri, firmaların IT departmanlarının daha verimli ve etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gelişmeleri Yakala ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!