USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC67.171,95
  1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Nörogörüntülemenin dünyaca öncü isimleri Üsküdar’da buluşuyor

Nörogörüntülemenin dünyaca öncü isimleri Üsküdar’da buluşuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üsküdar Üniversitesi, 03-07 Eylül 2023 tarihleri arasında Üsküdar Üniversitesi NP Sağlık Yerleşkesinde “6. Temel Klinik ve Çok Modelli Görüntüleme (BaCI) Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor. 12 farklı ülkeden 60 uluslararası araştırmacı, nörobilim, genetik, tıp alanlarındaki son gelişmeleri masaya yatırıyor. Program kapsamında nörogörüntüleme teknolojilerinin öncüsü kabul edilen Prof. Monte Buchsbaum’a fahri doktora takdimi de yapılacak.

Üsküdar Üniversitesi NP Sağlık Yerleşkesinde 03-07 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 6. Temel Klinik ve Çok Modelli Görüntüleme (Basic Clinical and Multimodal Imaging, BaCI) Kongresi’nin hazırlıkları sürüyor. Kongre, insan psikolojisini anlamak için nöroelektrofizyolojik teknikleri kullanan öncü klinisyenleri, araştırmacıları ve bilim insanlarını bir araya getiriyor.

Üsküdar Üniversitesi 12 farklı ülkeden 60 uluslararası araştırmacı ile sinirbilim ve genetik alanındaki araştırmaları ile psikiyatrik hastalıklar için tanı ve tedavi süreçlerinde güncel araştırmalara 6. BaCI (Basic Clinical and Multimodal Imaging) Kongresi ile ev sahipliği yapacak.

Eş başkanlığını Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yapacağı ve 32 yıl aradan sonra yüz yüze gerçekleştirilecek kongre, uluslararası araştırmacılar kadar ülkemizdeki genç araştırmacılardan da yoğun ilgi görüyor. 

TÜBİTAK Çok Katılımlı Uluslararası Etkinlik Destek Programı 2223-C kapsamında da desteklenmeye layık görülen Kongre, alandaki en prestijli dernekleri bir araya getiriyor. Her iki yılda bir düzenlenen kongre, ECNS, ISNIP, ISBET, ISFSI ve Üsküdar Üniversitesi Tedavisel Beyin Haritalama, Biyolojik Psikiyatri ve Nöroteknoloji Derneği’nin organizasyonundaki 18. toplantı olacak. 

Nörogörüntüleme teknolojilerinin öncüsüne fahri doktora takdim edilecek…

Kongre programının hemen öncesinde nörogörüntüleme teknolojilerinin öncüsü kabul edilen Prof. Monte Buchsbaum’a fahri doktora takdimi yapılacak. Prof. Monte Buschbaum, yapacağı açılış konuşmasında “Elektrofizyolojide yüzyılımızdaki ilerleme: Bilim, biyomedikal teknoloji ve küreselleşme” hakkında görüşlerini sunacak.

Etkinlikte; nörobilim, genetik, tıp alanlarındaki son gelişmeler masaya yatırılacak.

Kongrenin ilk günündeki konuşmacılardan, Prof. Dr. Derek Fisher şizofreni, Dr. Maheen Adamson beyin hasarındaki cinsiyet farklılıkları, Prof. Dr. Pinhans Dannon bağımlılıkta yeni tedaviler üzerine sunumlarını gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Martin Arns depresyon-kalp ilişkisini, Prof. Dr. Oliver Pogarell psikiyatride nörofeedback’i ele alacak. Prof. Dr. Mahmood Hassan ise EEG-makine öğrenimi bağlantısını kuracak.

Birçok ödül sahibini bulacak…

Genç sinirbilim araştırmacılarının da sözlü ve poster sunumları ile katılım sağlayacakları kongrede ayrıca en iyi poster ödülleri, genç araştırmacı ödülü, başkanlık hizmet ödülü, Roy John ödülü ve Turan İtil ödülleri takdim edilecek. BaCI, doktora düzeyine gelmiş genç araştırmacıların, öğretim üyelerinin ve alanda yaygın etkiye sahip çalışmalarıyla ülkemiz ve dünyadaki önemli araştırmacıların çalışmalarını takip etmesini ve güncel mesleki konuların tartışıldığı oturumlara katılmasını destekleyerek, genç araştırmacıların gelişimini ve muhtemel iş birliklerinin kurulmasını sağlıyor. 

Teması, 2023 yılı için ‘Nöroelektrofizyoloji ve Genetiğin Buluşma Noktası’ olarak belirlenen Kongre, nöroelektrofizyoloji ve genetik alanlarının uluslararası uzmanlarını ve ilgi duyanları bir araya getirecek. Dinamik tartışmalara, bilgi paylaşımına ve ileri düzeydeki fikir alışverişine imkân sağlayan bu etkinlik, teorik ilerlemeler ile pratik uygulamalar arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gelişmeleri Yakala ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!