USD33,04
EURO36,02
JPY0,209600
RUB0,376100
GBP42,93
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.563,01
BTC58.105,80
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Sovos’ta İki Üst Düzey Atama

Sovos’ta İki Üst Düzey Atama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sovos, inovasyonu ve büyümeyi destekleyecek yeni ekip arkadaşlarıyla yönetim kadrosunu güçlendiriyor. Dijital ve sınır ötesi ortamlara ilişkin karmaşık düzenlemeler arasında savrulan müşteriler artık kendilerini daha da güvende hissedecek. Uyumluluk çözümlerinin daha da güçlü bir şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla Gelirlerden Sorumlu Başkan ve Dönüşümden Sorumlu Başkan olarak göreve başlayan iki BT sektörü duayeni, küresel bulut tabanlı kurumsal platformun derinliğini artıracak.

Küresel vergi uyumluluk teknolojisi çözümleri ve hizmetleri sağlayıcısı Sovos, teknoloji sektöründe uzun yıllar görev yapmış iki ismin yönetici kadrosuna dahil olduğunu duyurdu. Sovos bünyesinde yeni oluşturulan bu pozisyonlarda Alice Katwan, Gelirlerden Sorumlu Başkan olarak, Eva Krauss ise Dönüşümden Sorumlu Başkan olarak görev yapacak. Sektör son derece parçalı bir yayılma noktası çözümleri kategorisinden; görev açısından kritik ERP yazılımlarıyla, iş süreçleriyle ve e-Ticaret platformlarıyla birlikte çalışabilen küresel bir kayıt sistemi gerektiren başka bir kategoriye geçerken, her iki isim de inovasyonu hızlandırmaktan sorumlu olacak. 

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sovos CEO’su Kevin Akeroyd, “Sovos, firmaların yalnızca kârlılığını değil, aynı zamanda sınırlar arası ticaret yapma ve günümüzde giderek daha da ağır düzenlemelerin getirildiği uyum ve veri koruma kabiliyetlerini de etkileyen ciddi sorunları çözüyor. Bu sorunların çözülmesi açısından, geniş ölçekte hizmet sunmamız, müşterilerimiz ve sektör geneli için yenilik ve dönüşüm anlamında lider konumunda olmamız son derece önemli. Alice Katwan’ı ve Eva Krauss’u yönetici kadromuza dahil etmekten; kuruluşumuzun daha geniş ölçekte hizmet vermesine, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve ortaklarımız için çok daha yüksek değerler elde edilmesine yardım edecek deneyimlerinden faydalanacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Hızlı büyüyen şirketlerde görev yaptığı 25 yılı aşkın süre boyunca edindiği pazara giriş, operasyon ve yönetim kurulu deneyimini beraberinde getiren Katwan, Sovos’tan önce Twilio adlı şirkette Kuzey Amerika’dan Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Öncesinde ise hem Salesforce’ta hem de Genesys’te Kuzey Amerika Satışlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı pozisyonunu üstlenerek, bu şirketlerin yerinde hizmet veren şirketlerden bulut tabanlı çözüm sağlayıcılarına dönüşümüne liderlik etti. Sovos’un yönetici ekibine katılan Katwan, burada şirketin satış, pazarlama, ortaklık ve ticari faaliyetlerinden sorumlu ekiplerine liderlik edecek ve bu faaliyetlerin kapsamını genişletecek. Şirketlerinin pazara açılma kabiliyetlerini geliştirmek ve mevzuat uyumluluğu konusunda tek bir bütüncül platform arayışında olan müşterilere kusursuz bir müşteri deneyimi yaşatmak amacıyla bu faaliyet alanlarının hepsiyle ilgilenecek.

Yeni göreviyle ilgili olarak Katwan, “Sovos, şirketlerin mevzuat uyumluluğu konusuna yaklaşımını olumlu yönde değiştiriyor. Günümüzün karmaşık düzenlemelerle dolu dünyasında, herhangi bir anlaşmazlıkla uğraşmadan ya da devletler tarafından herhangi bir cezai yaptırıma tabi tutulma korkusunu yaşamadan faaliyet göstermek için çözümler ve hizmetler konusunda sınıfın en iyisi olmak gerekiyor. Sovos olarak bizim işimiz, mevcut mevzuatlarla uyum için ne gerekiyorsa yaparak ve aynı zamanda geleceğe yönelik projeksiyonlar da sunarak, müşterilerin kendi işlerine güvenle odaklanmalarına olanak tanımaktır. Sovos’un inovasyon çalışmalarının kapsamını daha da artırmasına yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum” dedi. 

Eva Krauss ise gerek büyük gerekse küçük tüm şirketler üzerindeki yükü artıran mevzuat uyumu gerekliliklerinin giderek arttığı bir dünyada müşterilere en iyi şekilde hizmet verebilmek amacıyla, şirkette bir takım yeniden düzenlemeler yapmaya odaklanacak. Bu kapsamda, değişim yönetiminin yanı sıra iş süreçlerinin yeniden yapılandırılmasından; iç ve dış dönüşüm girişimlerinden sorumlu olacak. Daha önce de Sovos’ta görev yapmış olan Eva Krauss, o zaman Sovos’un Kurumsal Satış Vergisi Biriminden Sorumlu Genel Müdür pozisyonundaydı. Sovos’a yeniden katılmadan önce Krauss, Accenture, Dell EMC ve Pegasystems’ın küresel dönüşümüne liderlik etmiş; kurumsal strateji konusunda ve pazara açılma faaliyetlerini dönüştürmek amacıyla yönetici kadroyla birlikte çalışmıştır. Krauss’un bu deneyimi, Sovos’un müşterilerin değişen ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde dönüştürülmesine yardımcı olacak.

Eva Krauss konuyla ilgili olarak, “Günümüzdeki düzenleyici ortamların karmaşıklığı, işletmelerin yalnızca güncel kalmasını değil, aynı zamanda bir adım önde olmasını da gerektiriyor. Sovos’un müşterilerine sağladığı avantaj da tam olarak budur. Dijitalleşme, değişimi yönlendirmeye devam ediyor ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetimiz, işleri her zamankinden daha hızlı ve daha verimli bir şekilde dönüştürme kapasitemizle doğrudan ilişkili” dedi. 

 

Sovos Hakkında  

Sovos, düzenlemelerin giderek arttığı günümüz dünyasında bu düzenlemelere uygun olarak hareket etmek isteyen işletmeler için bir güven kaynağıdır. Uyum konusunda modern ve BT odaklı çözümler sunan Sovos’un hizmetleri uygun ölçekte, güvenilir ve emniyetlidir ve harika bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Sovos, 100.000’den fazla müşteriye hizmet vermekte olup, Fortune 500 listesindeki şirketlerin yarısı bu müşteriler arasındadır. 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren her büyüklükteki işletme için çözümler sunan  şirketin bulut tabanlı çözümleri, çok çeşitli iş uygulamalarının yanı sıra, devletlerin uyumluluk süreçleriyle de entegrasyon içinde çalışabilmektedir. Çalışanları Amerika ve Avrupa’da yerleşik olan Sovos’un sahibi, Hg and TA Associates’tir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gelişmeleri Yakala ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!